اینفوگرافیک

اینفوگرافیک صنعت ساختمان: مقاوم سازی منازل مسکونی در ایران از دید مردم

ایرانیان چقدر به مقاومت منزل مسکونی خود در برابر زلزله و سیل اهمیت می‌دهند؟ چقدر خانه‌های خود را امن می‌دانند و برای امنیت منازل خود چه می‌کنند؟ ما در این اینفوگرافیک، پاسخ مردم به این سوالات را نمایش داده که به طور اختصاصی از طریق اخبار رسمی منتشر و توزیع شده است.
امنیت منازل مسکونی و مقاوم سازی در برابر زلزله و سیل، در ایران همواره سوژه بحث برانگیز رسانه‌ها در زمان وقوع زلزله‌های مرگبار در ایران بوده است. اما فارغ از بحث‌های رسانه‌ای بعد از هر فاجعه، کارشناسان و متخصصان دولتی و خصوصی صنعت ساختمان، همواره امنیت و مقاومت پایین خانه‌ها در ایران را به عنوان یک معضل جدی در کشور مطرح کرده‌اند. اما واقعا دیدگاه مردم در این زمینه چیست؟ آنها چقدر این مساله را جدی می‌دانند و چقدر حاضرند برای رفع آن دست به کار شوند؟ و یا اینکه راهکاری برای امنیت بیشتر خانه‌هایشان در نظر دارند چیست؟
اینها سوالاتی است که نظربازار، بستر تحقیقات بازار آنلاین؛ از مردم پرسیده تا با کنکاش در این مساله، به دولت، کارشناسان و اهالی صنعت ساختمان دیدگاه‌های مردم را منتقل کند. در این نظرسنجی که جامعه آماری آن از ۱۱۰۰ نفر متشکل از زن و مرد بین ۱۸ تا ۵۵ ساله تشکیل شده است، سوالاتی مرتبط با امنیت منزل مسکونی‌شان و راه‌هایی که به نظر آنها به امنیت بیشترشان کمک می‌کند پرسیده شده است.

نتایج مهم و جالب نظرسنجی امنیت ساختمان:

اما نتیجه حیرت آور این نظرسنجی این است که تنها ۳۴ درصد پرسش شوندگانی که منازلشان زیر ۵ سال عمر دارد فکر می‌کنند که خانه‌هایشان به اندازه کافی امن است و ۴ درصد هم گفته‌اند که اصلا به امن بودن یا مقاوم بودن منازلشان اهمیتی نمی‌دهند. در واقع تنها یک سوم ساکنان خانه‌های نوساز به امن بودن آن باور دارند.
این درصد از پاسخ دهندگان که به امن بودن منازلشان باور دارند در ساکنین منازل تا ۲۰ سال هم تکرار شده است.
در سایر دسته‌ها، ۲۹ درصد کسانی که در منازل با عمر بیش از ۲۰ سال زندگی می‌کنند گفته‌اند که راهکارشان برای امنیت بیشتر، نقل مکان به منزلی دیگر و ۳۲ درصد، مقاوم سازی منزل فعلی را به عنوان راهکارشان معرفی کرده‌اند.
نتایج این نظرسنجی که به صورت آنلاین و در اواخر تابستان ۹۶ انجام شده، طی یک اینفوگرافیک نمایش داده شده است که به صورت اختصاصی از طریق پلتفرم توزیع محتوای اخبار رسمی در اختیار خبرنگاران و رسانه‌های کشور و علاقه‌مندان مبحث ایمن سازی ساختمان قرار می‌گیرد.
گفتنی است نظربازار با هدف آگاه سازی افکار عمومی از این مساله مهم، از بهره‌برداری و بازنشر این اینفوگرافیک استقبال می‌کند.

نکته: برای دیدن اینفوگرافیک در اندازه اصلی روی آن کلیک کنید.

پیوند کوتاه: https://nazarbazaar.ir/ilhfT
این مطلب را به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

گروه محتوایی نظربازار

گروه محتوایی نظربازار آخرین گزارش‌ها و مطالب مرتبط با تحقیقات بازاریابی را منتشر می‌کند.

۲ دیدگاه

  • واقعا خیلی از ساختما‌ن‌هایی که داره توی ایران و اللخصوص تهران ساخته میشه به بادی بند است برای تخریب.
    اونم تهرانی که روی گسل اصلی زلزله است واقعا این همه بی اهمیتی به مقاوم‌سازی خیلی وحشتناکه

افزودن دیدگاه